Tanie rowery

Zabłyśniesz jak złoto, wschodnia Europo

Zabłyśniesz jak złoto, wschodnia Europo

Podobno to Włosi jechali do Cardiff pewni swojego, ale ja byłem przekonany, że Mistrzostwa będą nasze. Dlaczego? Naprawdę byłoby wielką niesprawiedliwością, gdyby Ci nadęci makaroniarze dostawali wszystkie wielkie imprezy tylko dlatego, że świeci u nich mocniej słońce.

To, co widzę w ich gazetach, te teksty o „sojuszu biedaków”, którzy nie mają żadnego stadionu i żadnej asfaltowej drogi, pokazują, że Włosi to nie tylko nadęte bufony, ale ludzie nie umiejący przegrywać, których wzrok nie sięga dalej niż czubek własnego nosa.

Wiem, że nie należy generalizować. Wiem, że w ojczyźnie Mussoliniego, mieszka wielu wspaniałych ludzi. Wiedza to jednak jedna sprawa, a życie druga. Rasiak.pl jest po prostu niepoprawny politycznie i jeśli czyta to jakiś porządny Italianiec, którego obraziłem, to mam to gdzieś.

Pisałem to już kiedyś, kiedy kłóciliśmy się tutaj o zasadność zgłaszania kandydatury Polski do Euro. Futbol to nie tylko Hiszpania, Francja czy Włochy. W zimnych, szarych, smutnych i biedniejszych krajach na wschodzie Europy, gdzie ciągle pada deszcz i jest jesień, a ludzie jedzą więcej ziemniaków, niż makaronów i owoców morza, też mamy marzenia, które chcemy realizować. I pora, żebyśmy wyzbyli się kompleksów, bo naprawdę nie mamy się czego wstydzić.

Jednym słowem, jak przeczytałem na jednym z forów – zabłyśniesz jak złoto, wschodnia Europo!

PS

Nijako w cieniu – Saganowski nie zagra już do końca sezonu. Szkoda chłopaka. Z drugiej strony teraz Rasiak ma szansę udowodnić, że Burley to dekiel, i że głównie niezrozumiałym decyzjom trenera kibice Southampton będą zawdzięczać oglądanie drugoligowych zmagań w przyszłym sezonie.

Previous article
George Burley – człowiek, który zatrzymał Rasiaka
Next article
A gdyby tak to wszystko podsumować
About the author