Tanie rowery

Sprzęt nurkowy

Co jest potrzebne do nurkowania?
Trzy złote zasady przetrwania w trudnych warunkach mówią o tym, że człowiek może wytrzymać 3 minuty bez powietrza, 3 dni bez wody i 3 tygodnie bez jedzenia. Pierwsza z tych zasad dotyczy w szczególności amatorów nurkowania i niezbędny jest specjalistyczny sprzęt nurkowy, który umożliwia nieprzerwane przebywanie pod wodą przez czas dłuższy od newralgicznych 3 minut. Zaopatrzeni w dobry sprzęt do nurkowania możemy czuć się jak przysłowiowa „ryba w wodzie”.

Generalnie w przypadku nurkowania rekreacyjnego używa się jednej butli z tlenem, ale nurkowie do zadań specjalnych zazwyczaj noszą dwie butle lub rebreathery, czyli aparaty do oddychania o obiegu zamkniętym. Nurkowie noszą też specjalnie wykonane kombinezony oraz rękawice, wykonane z trwałych materiałów, które pomagają zapobiegać przekłuciom lub otarciom skóry podczas eksploracji podwodnych jaskiń i innych trudnych środowisk wiele metrów pod poziomem wody. Strój taki pozwala również zatrzymać cienką warstwę wody między skórą a materiałem, aby spowolnić utratę ciepła. Ubranie często uzupełniane jest przez maskę do nurkowania, chroniącą oczy przed gwałtownymi prądami morskimi i cząsteczkami pływającymi w wodzie.

Szanujący się nurkowie nie zapuszczają się pod wodę bez osobistego komputera pokładowego. Takie nadgarstkowe aparaty wskazują poziom zanurzenia, ciśnienie i czas nurkowania.

Previous article
Sklep nurkowy
Next article
Trener kolarstwa
About the author