Tanie rowery

Rasiak x 2, czyli 4-0 z Wyspami Owczymi.

Rasiak x 2, czyli 4-0 z Wyspami Owczymi.

Dzisiaj we Wronkach, Polacy pokonali Wyspy Owcze 4-0. Dwie bramki, i trzeba przyznać, że najładniejsze, zdobył nie kto inny niż Grzechu Rasiak, który chyba ostatecznie załatwił sobie bilet do Niemiec.

Spotkanie z amatorami z Wysp, było niejako preludium do jutrzejszych nominacji. Niektórzy zawodnicy, mieli ostatnią szansę, aby zwrócić na siebie uwagę selekcjonera. Wierzę mocno, że Janas, nie będzie sobie robił jaj z pogrzebu i oszczędzi nam oglądania na Mundialu takich dżentelmenów jak Kuś, Wasilewski, Bosacki czy Scherfen…. Mimo, całego szacunku dla tych panów, w oczywisty sposób nie powinni się oni łapać do kadry.

Jest jednak sprawa mniej oczywista. Janas musi mianowicie podjąć decyzje w sprawie Frankowskiego. Z wyspami nasz były snajper wyborowy zagrał bardzo słało, a po 20 kilku minutach opuścił boisko, bo coś go zaczęło boleć. No, ale do rzeczy. Brać Franka na Mundial czy nie?

Bez względu na decyzje Janasa odnośnie Franka, w przypadku porażki na Mundialu będzie mu ona wypominana. Nie wyszliśmy z grupy? Pewnie gdyby nie brał tego impotenta Frankowskiego to byśmy wyszli. Albo przeciwnie: jakby wziął Frankowskiego, to ten by sobie przypomniał jak strzelać branki i byśmy wyszli z grupy. My Polacy poradzimy sobie zawsze w przypadku, zawiedzenia naszych irracjonalnych oczekiwań związanych z reprezentacją.

Obiektywnie jednak, Frankowski w przeciwieństwie do innych napastników nie dał Janasowi żadnych, ale to żadnych argumentów, aby ten zabierał go na Mundial. Żurawski, jak wiadomo jest poza konkurencją. Rasiak? Dwie bramki dzisiaj, plus kilka w lidze. Sosin? Dwa razy z Arabami plus trzeci z rzędu tytuł króla strzelców na Cyprze. Saganowski? Dzisiaj bramka i kilka bramek w lidze portugalskiej. A Frankowski? Nic, nul, pełne, idealne zero. Blisko 2000 minut bez gola w oficjalnym meczu.

A więc jeżeli jutro Janas wybierze Franka, kosztem przykładowo Sosina to będzie to decyzja pozbawiona jakichkolwiek racjonalnych powodów. Selekcja oparta na zasługach sprzed blisko roku. Co nie znaczy, że będzie to decyzja zła. Poczekamy do Mundialu, żeby ją ocenić.

Previous article
Janas odkrywa karty
Next article
Szaleństwa Janasa, czyli Rasiak jedzie, Frankowski zostaje
About the author