Tanie rowery

Powodzenia Don Leo

Powodzenia Don Leo

Podobno już zapadła decyzja, że po dymisji Pawła Janas trenerem kadry został Leo Beenhakker. Nowemu selekcjonerowi życzymy powodznia.

Na temat osiągnięć Beenhakkera dużo ostatnio piszą portale. Wiadomo, że osiągał spore sukcesy z drużynami klubowymi. Martwią mnie natomiast jego mierne wyniki z reprezentacjami. Dwukrotnie podchodził Leo do zawsze silnej Holandii. Raz nie zakwalifikował się do Mundialu, a raz odpadł w tuż po fazie grupowej. Także w 1/8 odpadł prowadząc Arabię w 1994. No ale Arabia za silna nigdy nie była i można powiedzieć, że był to jego największy sukces z piłką reprezentacyjną. Potem jeszcze zakwalifikował się do Mundialu z Trynidadem i Tobago. Moim zdaniem trochę mało, biorąc pod uwagę cenę jaką trzeba będzie za niego zabulić.

Pod moim blokiem jest boisko. Zawsze było wydeptane i grało się na nim w tumanach kurzu. Ostatnio położyli tam sztuczną, równą jak stół nawierzchnie i postawili bramki z prawdziwego zdarzenia. Grają tam teraz i trenują jakieś trampkarskie zespoliki z całej okolicy. Koszt inwestycji to 20tys euro. Leo będzie brał za miesiąc podobno 80 tys euro. Czyli 4 takie boiska pełne młodzieży i dzieci miesięcznie. Opłaca się? No miejmy nadzieje, że się opłaci, bo inaczej zatrudnienie Leo będzie można uznać za totalną porażkę.

Previous article
I po Mundialu
Next article
Młodzież przegrywa z Austrią, a Euro bliżej
About the author