Tanie rowery

Mundial coraz bliżej. Kto zagra w ataku?

Mundial coraz bliżej. Kto zagra w ataku?

Walka o wyjazd na mundial rozkręca się wsród naszych napastników. W napadzie są 4. miejsca, z czego jedno zajęte przez Żurawskiego. O pozostałe 3. miejsca rywalizacja trwa między Rasiakiem, Frankowskim, Saganowskim, Niedzielanem i Sosinem. Ponadto Jeleń, Brożek, Piechna, Janczyk i nawet Włodarczyk nie składają broni.

Mamy więc 3. miejsca i aż 10. kandydatów na wyjazd. Oczywiście niektórym z wspomnianych napastników na mundial jest bliżej a inni mają szanse dość iluzoryczne. Taki Piechna na przykład mija się na wiosnę z formą i ciężko przypuszczać, aby akurat on był brany pod uwagę. Brożek też nie wykorzystał chyba szansy jaką dostał od Jansa w Rijadzie. Co do Włodarczyka, to Janas co prawda stwierdział, że ten ma z polskiej ligi na mundial najbliżej, ale jednak ciężko przypuszczać, aby z taką skutecznością jaką prezentuje Włodario, był on rzeczywiście poważnym kandydatem na wyjzd. Z kolei Janczykowi na przeszkodzie w reprezentacyjnym debiucie staneła kontuzja jakiej nabawił się w lidze. Szkoda, bo to chyba przekreśla jego szanse. Przed nami jeszcze tylko mecz z Litwą i ciężko przypuszczać, żeby szybki napsatnik Legii po jednym spotkaniu, ze słabym rywalem przekonał do siebie Janasa.

Szansę w Rijadzie wykorzystał natomiast Sosin. Do tej pory nie był on poważnym kandydatem do kadry, ale po spotkaniu z Arabią wielu nie wyobraża sobie bez niego linii ataku reprezentacji Polski. Oczywiście nie ma co popadać w przesadę, ale Sosin pokazał się z naprawdę dobrej strony. Jego bramki nie były przypadkowe i widać, że naprawdę umie grać głową. Można powiedzieć, że jak uderzał to aż furczało, o czym najlepiej przekonał się arabski bramkarz.

Nie można zapomnieć również o Jeleniu, który także ładnie zaprezentował się w Rijadzie, pokazując, że jest wszechstronnym i wartościowym zmiennikiem dla Smolarka, którego celowo pomijam w tej mundialowej wyliczance, jako że jestem przekonany, że w Niemczech zagra jako nominalny skrzydłowy, i tylko w razie konieczności będzie przesuwany do ataku. Być może taka sama rola czeka Jelenia, który prezentuje podobną wszechstronnośc jak napastnik z Dortmundu.

Jeśli Janas nie będzie patrzył na dokonania, lub też nie dokonania z przeszłości i jak mówił selekcja rzeczywiście zaczeła się od początku to na dzień dzisiejszy najlepszą formę prezentują Żurawski, Sosin, Saganowski i ….. chyba Niedzielan.

Czy jest jednak możliwe, że Janas nie zabierze na mundial tych piłkarzy, którzy do tej pory go przekonywali? Jak Frankowski, którego bramki dały nam awans, a który jest kompletnie bez formy? Czy jak bohater tej strony, Rasiak, który, co prawda coś tam strzela w angielskiej drugiej lidze i gra więcej niż Franek, ale który został przyćmiony przez Sosina?

 

Previous article
2-1 z Arabami, czyli jak Sosin został problemem Rasiaka.
Next article
Rasiak Song porywa tłumy
About the author