Tanie rowery

Młodzież przegrywa z Austrią, a Euro bliżej

Młodzież przegrywa z Austrią, a Euro bliżej

Jeszcze niedawno prowadzona przez Janasa dorosła reprezentacja Polski dwa razy dość łatwo uporała się z Austrią wygrywając w eliminacyjnym dwumeczu 3-1 i 3-2. Wczoraj, młodzi biało- czerwoni przegrali z Austrią 0-1 na inaugurację Mistrzostw Europy reprezentacji do lat 19 rozgrywanych w Wielkopolsce.

A przecież z tego co pamiętam te drużyny młodzieżowe i U-ileś tam, zawsze mieliśmy mocne. Dopiero potem, na dalszych etapach piłkarskiego rozwoju rodziła się w jakiś sposób ta techniczna, fizyczna i mentalna różnica pomiędzy piłkarzami od nas, a tymi z krajów należących do piłkarskich potęg.

Mistrzostwa Europy U-19 dopiero się zaczęły i zobaczymy jak się skończą, ale porażka w pierwszym meczu grupowym jak wiemy nie sygnalizuje niczego dobrego….

Natomiast organizacyjnie rewelacja. Na wspomnianym meczu Polska – Austria, było 15 tys. żywo dopingujących kibiców, co, jak podkreślają obserwatorzy UEFA jest zdarzeniem nie spotykanym w tej kategorii wiekowej. Ale nie tylko kibiców chwalili delegaci europejskich władz piłkarskich. Cała organizacja turnieju jest ich zdaniem perfekcyjna. Oczywiście jest to turniej mały i skromny, ale zawsze to jakieś dodatkowe punkty w staraniach o Euro.

A co do Euro, to moim zdaniem wszystko ostatnio układa się pod nas. Monstrualna afera korupcyjna u Włochów (nasze afery są dużo mniej medialne niż włoskie i za granicą się nimi mało interesują), świetna postawa naszych kibiców na Mundialu, dobre miejsce Ukrainy, teraz te ME U-19… Naprawdę, nasze szanse wzrosły w ciągu ostatniego miesiąca, dwóch. I nie obawiam się wcale, że organizacyjnie zawiedziemy.

To jakiś typowo polski kompleks, że my to się nie nadajemy, że nie umiemy itp. Ja uważam, że jak z Unii popłynie kasa to powstaną u nas w szybkim tempie piękne stadiony. Poza tym organizujemy najlepiej turnieje skoków narciarskich, siatkarską ligę światową, teraz te ME U-19, i nie widzę problemów, żebyśmy nie umieli zorganizować Euro, skoro udało się to tak bałaganiarskiemu narodowi, jakimi są (mimo dużej sympatii do nich) Portugalczycy.

Previous article
Powodzenia Don Leo
Next article
Janczyk, Rasiak, Frankowski i inni czyli na kogo postawi Leo?
About the author