Tanie rowery

Miętowy i Sagan do ataku

Miętowy i Sagan do ataku

Nie pisałem ostatnio, bo Robert Mateja wyleczył mnie swoimi skokami ze wszelkich chęci i przejawów jakichkolwiek aktywności. Ale cóż, życie biegnie dalej, a w ogóle to tylko sport i nie ma się podobno czym przejmować. Tak więc powoli chęć do życia mi wraca.

W tak zwanym międzyczasie Rasiak doszedł już do ściany jeśli chodzi o „odpoczynek”. Siedzenie na ławce jeden mecz dłużej, trzeba już będzie nazwać po imieniu. Trzeba będzie jasno powiedzieć, że Rasialdo wpadł w kłopoty i jak na razie trener nie widzi go w składzie.

Tym bardziej, że Rasiakowi przybył poważny konkurent w osobie Saganowskiego. Marek, strzelił co prawda zaledwie dwie bramki, ale, że zrobił to mecz po meczu. Jest to jak już pisałem jego ostatnia chyba, w karierze szansa, żeby załapać na falę wznosząca, po fatalnych doświadczeniach we Francji. A że grać w piłkę jakoś tam zawsze potrafił, to jeśli tylko przyłoży się z całego serca, może stać kluczowym zawodnikiem zespołu. Ma coś do udowodnienia trenerowi z Troyes.

Tymczasem, razem z Mięcielem Saganowski trafił pod lupę opiekunów kadry, którzy szukają rozwiązania na atak w obliczu słabej postawy Żurawskiego, nieudolności w meczach o punkty Rasiaka (no i faktu, że nie gra), a także początkowych, miejmy nadzieję kłopotów Matusiaka na Sycylii (tematu Frankowskiego już może nie będę poruszał ). Mamy co prawda jeszcze Jelenia i Smolarka, ale oni moim zdaniem nigdy nie będą prawdziwymi goleadorami (mimo, 3. bramek Ebiego w tych eliminacjach).

Taki strzelec wyborowy, to facet, którego ta reprezentacja ciągle szuka. Za Engela był to Olisadebe, za Janasa sprawdzili się Frankowski i Żurawski. Boniek i Janas w początkowej fazie prowadzenia kadry nie mieli nikogo takiego i nie awansowaliśmy do Mistrzostw Europy.

Beenhakker też nie ma na razie takiego napastnika. Matusiak jeszcze nim nie jest. Saganowski moim zdaniem nie będzie tym bardziej, ale mam wrażenie, że Miętowy, mimo zbliżania się do wieku emerytalnego (jak na napastnika) jest w stanie zaskoczyć wszystkich, tak jak zaskakuje w lidze greckiej.

Previous article
Saganowski strzelił
Next article
Honorowa bramka Rasiaka
About the author