Tanie rowery

Koniec wiary w Beenhakkera – lanie od Finlandii

Koniec wiary w Beenhakkera – lanie od Finlandii

Lanie jakie zbiera polska piłka na świecie wydaje się nie mieć końca. Ba! Jego rozmiary zdecydowanie się powiększają z meczu na mecz. Tym razem, słabiutka Finlandia, pozbawiła nas złudzeń dotyczących awansu na Euro.

Mnie osobiście pozbawiła także jakiejkolwiek wiary w Beenhakkera.

Od początku mówiłem, że wybór Holendra na selekcjonera bardzo mi się nie podoba. Z reprezentacjami nie osiągnął on nic – nie wyszedł z grypy na Mundialu z bardzo silną Holandią, udupił z Arabią i T&T.; Spółka turbo fachowców Kołtoń-Borek pisała o dobrej grze i niezłym wrażeniu jakie zostawił na mundialu T&T.; Dobre wrażenie? Jedyne ich osiągnięcie to remis z bardzo słabą w tym roku Szwecją. Uważałem, że jeśli już brać trenera zagranicznego to z naprawdę dobrymi rezultatami.

Beenhakker co prawda dobrych wyników nie ma, ale za to jest wielkim krasomówcą. Cały czas coś pieprzy o pozytywnym nastawieniu, uśmiechu, piłce na tak. Ten dziadek, obiecywał, że na mecz z Finlandią będziemy gotowi. Przynajmniej ja pamiętam taką obietnicę. Nie byliśmy. Media na początku były nim zachwycone. Że profesjonalista, że uśmiechnięty jest, że współpracuje z mediami i w ogóle. Powiem tak – mam w dupie jego gadki o pozytywnym nastawieniu i nie interesuje mnie jak Beenhakker współpracuje z mediami, ani też to czy dużo czy nie dużo rozmawia z piłkarzami. On ma wygrywać.

A nie za bardzo widzę taką możliwość. No bo jak można wygrywać nie mając żadnego pomysłu na grę? Jak można wygrywać kiedy naszej bramki strzeże Dudek? Może on wie jak się zdobywa uznanie na Śląsku, ale jak się broni to już chyba zapomniał. Jak można wygrywać skoro w napadzie bryluje Frankowski Tomasz? Człowiek, który od grudnia nie trafił do siatki? Jest to już chyba ewenement na skale światową.

Teraz już widać, że Janas miał rację rezygnując z usług Dudka i Frankowskiego. Pokazał też, siłę charakteru i swoją twardość, bo wiedział, że za ten ruch będzie krytykowany przez miliony znawców i nie znawców piłki. Ja w ogóle uważam, że Janas z taką Finlandią to by pojechał podobnie jak z całym zestawem Irlandia, Austria, Walia. Mieliśmy naprawdę dobrego trenera, który osiągnął z reprezentacją sukces ponad stan polskiej piłki, a że niektórzy uważali że jest chamem, to teraz mamy kulturalnego. Aha, no i nowy powołuje tych którzy zbawili by przecież nas na Mundialu, a więc Dudka i Frankowskiego. Gratulacje.

Previous article
Rasiak znowu trafił
Next article
Serbia
About the author