Tanie rowery

Janczyk, Rasiak, Frankowski i inni czyli na kogo postawi Leo?

Janczyk, Rasiak, Frankowski i inni czyli na kogo postawi Leo?

Po porażce w pierwszym meczu z Austrią nasza kadra U-19 pokonała Belgów 4-1, a hat-trika strzelił Dawid Janczyk. Naprawdę, szkoda by było, żeby talent tego chłopaka się zmarnował. Janczyk gra jeszcze często nierówno, świetne mecze przeplatając ze słabszymi, ale widać, że ma tzw “papiery na granie”. Jest to zawodnik jeszcze naprawdę młody, w przeciwieństwie do na przykład Mili, Brożków i tym podobnych, którzy młodzi są już tylko w jakiś polski pogmatwany sposób. Ale u nas jeszcze 4 lata temu przed Mundialem o Szymkowiaku mówiono, że jest młody (miał wtedy 26 lat ).Na razie Janczyk ma lat jeszcze 18. Jest już mistrzem Polski i podstawowym napastnikiem swojego zespołu. Przed nim eliminacje Ligi Mistrzów, miejmy nadzieję, że tym razem udane. Gdyby nie kontuzja jaka przytrafiła mu się pod koniec sezonu, myślę, że pojechałby na Mundial (choć co by to zmieniło i czy by w ogóle pograł to inna sprawa). Jestem za tym, żeby Janczyka jak najszybciej sprawdzić w pierwszym zespole i wierzę, że da radę.

Co do innych napastników, którzy za kadencji Janasa strzelali bramki dla Polski to sprawa nie wygląda różowo…

Frankowski, który moim zdaniem słusznie został nie zabrany na mundial staje przed chyba ostatnią szansą w karierze, na udowodnienie swojej przydatności. Nowym trenerem Wilków został bowiem Mick McCarhy. Niektórzy z was może go pamiętają z Mundialu w Azji. Wydaje mi się, że prowadził wtedy Irlandię i był na meczach ubrany w korki i strój piłkarski. Dla Frankowskiego, którego sprowadził poprzednik McCarthy’ego oznacza to chyba koniec kredytu zaufania. Skończy się gadka trenera, że “on się jeszcze przełamie”. Teraz Franek dostanie jeszcze jedną, dwie szanse (o ile wogóle dostanie ) i albo to wykorzysta i zaistnieje w II lidze angielskiej, albo pójdzie do piłkarskiego piachu….

Rasiak…. Rasiak, który nie ma co mówić, był ulubieńcem Janasa. I mimo tego,że wcześniej wielokrotnie grał Rasialdo na kredyt, to na Mundialu ledwie zaznaczył swoją obecność ( inna sprawa, że zrobił to w całkiem niezłym stylu). O czym to może świadczyć? Że mimo sympatii do Rasiaka, Janas ocenił jego formę tak słabo, że bał się z niego skorzystać? Nawet w świetle nieudolności Żurawskiego? To tajemnica Mundialu, ale fakt faktem, że Rasiak w przeciwieństwie do Franka umie chociaż pokazać się z dobrej strony w II lidze angielskiej. Parę dni temu zdobył jakąś tam bramkę w sparingu i pewnie należy się spodziewać, że będzie znowu silnym punktem the Saints.

Żurawski moim zdaniem na Mundialu skompromitował się piłkarsko najbardziej. Zawiódł wszelkie nadzieje pokładane w nim przez kibiców, kolegów z drużyny i trenera. Żuraw chyba stwierdził, że skoro gra w rozpoznawalnym w Europie klubie i prezentuje się tam lepiej niż w analogicznym okresie Larson, to już generalnie może wszystko. Nawet pojechać na wakacje tuż przed mundialem i przyjechać na obóz bez formy i siły. Czy Żurawski znajdzie uznanie w oczach Beenhakkera? Wiele zależy od tego, jak będzie prezentował się w Celticu, czy odnajdzie formę z przed kilku miesięcy, czy też pozostanie już nieskutecznym i wolnym napastnikiem, który lubuje się w chowaniu za plecami obrońców, byle by tylko nie dostać piłki i nie zanotować kolejnej straty.

Inni? Smolarek na Mundialu udowodnił, że jest bardziej pomocnikiem. Jeleń moim zdaniem też. Brożek? Może będą z niego ludzie…. Warto też obserwować Sagana i Niedzielana. Ważne jest żeby wytypować, 3-4 najlepszych napastników którymi będzie grał Holender. Wierzę, że będzie on się kierował aktualną dyspozycją i perspektywami na najbliższe 2 lata a nie minionymi osiągnięciami. Ja bym w każdym razie postawił na Janczyka.

Previous article
Młodzież przegrywa z Austrią, a Euro bliżej
Next article
Zwycięstwo Legii nad FK Hafnarfjoerdur
About the author