Tanie rowery

Grzechu Mielcarski poprowadzi nas do Euro?

Grzechu Mielcarski poprowadzi nas do Euro?

Rozmawialiśmy juz trochę, o tym kto powinien wziąść kadrę po Janasie. Krótki artykulik na dzisiejszej gazecie spowodował, że włos mi się zjerzył na głowie.

Generalnie uważam, że jeśli brać już trenera z zagranicy to musi być to bezwzględnie fachowiec z najwyższej półki. Gazeta, od dawna pisze w tonie, że trener z zagranicy zbawi naszą piłkę. Mam duże wątpliwości. Nawet na naszym polskim podwórku widać, że nie ma takiego prostego przełożenia. Przykładowo Raul Lozano, naprawdę uznany trener nie potrafi jak do tej pory wprowadzić jakiejś wielkiej zmiany do gry naszych siatkarzy. Hainz Kuttin? Porażka…. Małysz skakał lepiej kiedy prowadził go Tajner. W koszykówce też mieliśmy niedawno zagranicznego coacha, który spuścił naszą drużynę do europejskiej 3 ligi, a jeszcze parę lat temu graliśmy z powodzeniem na Mistrzostwach Europy. Ba… nawet taki Ericsson, nie spowodował, że Anglia, gra jakoś lepiej niż kiedy prowadzili ją herbaciarscy trenerzy.

Są oczywiście i pozytywne przykłady, ale nie wierzę, że trener z zagranicy jest skazany na sukces. Zatrudnienie takiego gościa ma swoje negatywne i pozytywne strony. Moim zdaniem pozytywy przeważają tylko i wyłącznie wtedy kiedy mamy do czynienia naprawdę ze światowej klasy specjalistą. I to też nie zawsze, co pokazuje wspomniany powyżej przykład Lozano. Dlatego zatrudnianie gości, którzy nie mogą do tej pory pochwalić się wynikam, tylko dlatego, że są z zagranicy jest dla mnie absurdalne.

Ale jak już przeczytałem jacy Polacy są brani pod uwagę to prawie zemdlałem:

Polscy kandydaci Listkiewicza na selekcjonera to Stefan Majewski, Dariusz
Wdowczyk, Jan Urban, Ryszard Tarasiewicz, Grzegorz Mielcarski, Mirosław
Trzeciak

jak dla mnie to z tych gości tylko Wdowczyk budzi zaufanie. Reszta albo nie ma doświadczenia albo to doświadczenie ma tak niewielkie, że praca w kadrze nie powinna im się nawet śnić. Wogóle co tu robi Mielcarski? To juz lepiej niech kadrę obejmie Przemo Babiarz.

p.s.
A Hiszpania gra jak nigdy i przegrywa jak zawsze

Previous article
Ekwador jedzie do domu
Next article
Jeszcze tylko finał i koniec
About the author