Tanie rowery

Echa tajemniczego telefonu

Echa tajemniczego telefonu

Wczoraj przeczytałem na onecie informację, jakoby UEFA miała rozważać zawieszenie Jacka Bąka i reprezentacji Belgii. Chodzi oczywiście o sprawę z tajemniczym telefonem, jaki odebrał Jacek w przed dzień meczu z Belgią i rozmowy podczas której złożono mu propozycję korupcyjną.

Jeśli tak rzeczywiście się stanie, w co mimo wszystko wątpię, to Jacek wyświadczy nam wszystkim niedźwiedzią przysługę, że mucha nie siada. Rasiak, ze swoim rozbijaniem polskich niemrawych ataków i celnymi podaniami do angielskich defensorów , podczas pamiętnego spotkania Anglia – Polska, nawet nie zbliżał się do tego poziomu. Nasze z trudem wywalczone w Belgii punkty stracą jakiekolwiek znaczenie, jeśli Czerwone Diabły rzeczywiście zostaną zawieszone. Ta drużyna z jednej strony straciła już zbyt wiele punktów aby realnie włączyć się w walkę o awans, ale z drugiej strony w ich zasięgu leży urwanie przynajmniej kilku punktów Finom, Portugalczykom czy Serbom. No i stracimy Jacka Baka, który co prawda najlepsze lata ma już za sobą, to jednak pokazał, że stać go ciągle na dobrą grę.

Z drugiej strony co ten Bąk miał zrobić po tym telefonie? Milczeć? A jeśli był nagrywany i potem ktoś wykorzystałby fakt, że Bąk nie zareagował na próbę korupcji? Kto w ogóle mógł do niego dzwonić? Belgowie? To wydaje się mało realne, żeby się tak wystawiać. Poza tym zaproponowana kwota wydaje się śmiesznie mała, szczególnie dla dojącego szejków Jacka. Może przedstawiciele innych drużyn z naszej grupy, chcieli upiec dwie pieczenie na jednym ogniu? Jeśli tak, to na pewno nie Serbowie, którzy już też uporali się z Belgią i zawieszenie tej reprezentacji także dla nich nie jest na rękę.

Ech… z tym Bąkiem to już chyba tak jest, że jest facet jakiś pechowy. Pamiętam, jak podczas meczu z Armenią, jeszcze za Engela, jakiś krewki Ormianin podbiegł do niego z tyłu i kopną go w dupę, w efekcie czego zarówno winowajca, jak i Bogu ducha winy Jacek ujrzeli czerwone kartoniki. Mam jednak nadzieję, że tym razem sprawa jest po prostu rozdmuchana przez szukających sensacji dziennikarzy i że wszystko zakończy się bez strat w ludziach i sprzęcie.

Previous article
Za Boruca!
Next article
Finał z Brazylią!
About the author