Tanie rowery

Dzisiaj z Portugalią

Dzisiaj z Portugalią

Oczywiście szanse z Portugalia mamy takie jakie mamy. Nie najlepsza atmosfera w kadrze i wokół kadry, absencje, kontuzje i brak formy. Słabe wyniki….

Dawno już reprezentacja Polski nie wyglądała tak fatalnie jak teraz…. Ostatni raz chyba za Bońka, 4 lata temu…

Do tego trener, który chce nas opuścić i udać się do Australii. W tym miejscu jeszcze raz chciałem pogratulować wyboru selekcjonera. Zresztą dzisiaj przeczytałem komentarz kogoś na tej stronie, z którym zgadzam się w 100% – niektóre nasze gazety krzyczą, że mamy słabych piłkarzy i nawet Beenhakker nic nam nie pomoże. Jak to więc jest, że tacy ludzie jak Engel i Janas potrafili z tych piłkarzy zbudować poukładane drużyny a Beenhakker piłkarzy ma za słabych?

Oczywiście, zarówno Engel jak i Janas w najważniejszym momencie popełnili mnóstwo błędów, ale tutaj też ciekawostka. Kiedy Janas przegrał szansę życia na mundialu wszystko było jego winą. Kiedy Beenhakker kompromituje nas porażką 1-3 u siebie z Finlandią (wystawiąc Dudka w bramce) to już nie jest wina trenera, ale słabość polskich piłkarzy…

Powiem wprost- nic mnie nie interesuje co Beenhaker robił w przeszłości, kładę lachę na jego sukcesy z Realem ale też na jego beznadziejnie prowadzenie reprezentacji Holandii, nie interesuje mnie ile zna języków, czy jest czy nie jest medialny i czy zamyka czy też otwiera treningi. Beenhakker ma stworzyć coś tu i teraz, a tymczasem zawodzi…

Jeszcze jedna ciekawa teza jest w waszych komentarzach… Nie jestem zwolennikiem spiskowych teorii, ale… Oczywiście Beenhakker sam nie ucieknie ze swojej posady. Dla kogo wiarygodny będzie trener, który zostawia swoją drużynę po 4 meczach (w tym pewnie dwóch klęskach) i ucieka do Australii? Kto go zatrudni? Jeśli jednak Polska dzisiaj poniesie z Portugalia klęskę i dodatkowo w stylu „fińskim”, tzn. bez skonstruowania jednej ciekawej akcji, to być może selekcjoner zostanie po prostu zwolniony przez PZPN. I wtedy dziadek Leoś pojedzie sobie do Australii już bez etykiety dezertera.

Czasami zdarza się, że drużyna gra przeciwko swojemu trenerowi, ale, żeby trener ustawiał taktykę przeciwko swojej drużynie to może być interesujące doświadczenie…

Jednak piłka nożna między innymi dlatego jest tak piękna i dlatego tak wiele osób jest w niej zakochanych, że jest nieprzewidywalna i zawsze daję nadzieje. W koszykówce i w siatkówce zwycięstwo 3 ligowej drużyny nad ekipą z ekstra klasy jest praktycznie niemożliwe. W piłce nożnej jak najbardziej… Niedawno jakaś ekipa, o której nikt w Polsce nie słyszał i już pewnie nie usłyszy wywaliła Legie z pucharu Polski, Szkocja pokonała Francję, Macedonia zremisowała w Anglii… takie rezultaty można mnożyć… Piłka nożna daje szanse, na niemożliwe, niespodziewane rezultaty!

Może wiec dzisiaj czeka nas ten wymarzony dzień, kiedy nie wiadomo jak dlaczego nasi piłkarze pokonają jedną z najsilniejszych ekip świata! Lewandowski będzie wkręcał w ziemię Deco, Rasiak będzie za szybki dla Portugalskich obrońców, a sztuczki Ronaldo nie będą robiły absolutnie żadnego wrażenia na Bronowickim?

Piłka nożna zawsze daje nadzieje na dobry wynik. No właśnie – przecież w eliminacjach do ostatniego mundialu Portugalczycy zremisowali na wyjeździe 2-2 z Lichtensteinem!

ps
czekam na wasze opinie po meczu, bo oczywiście Norweska TV go nie pokaże i będę śledził w onecie 🙂

Previous article
Rasiak wybił zęby koledze i wraca do kadry
Next article
Zacięty Rasiak
About the author