Tanie rowery

Dudek w Realu , Janczyk w CSKA a Polacy grają z Argentyną

Dudek w Realu , Janczyk w CSKA a Polacy grają z Argentyną

A więc jednak pierwszy Polak zagra (?) w Realu ! Onet donosi, że Jurek podpisał kontrakt z królewskimi. Pozwie sobie zacytować:

Za sprowadzenie Dudka opowiedział się też Bernd Schuster, nowy szkoleniowiec Realu, który ceni sobie u Polaka międzynarodowe doświadczenie oraz ambicję.

Ambicję?
Za to Dawid Janczyk strzelił gole Amerykanom i Koreańczykom i w efekcie jedzie grac do CSKA. To bardzo silny klub, ale Dawid to młody zawodnik i nawet jak posiedzi chwilkę, byle nie za długą na ławce to nic się nie stanie. Z drugiej strony wcale nie jest na tą ławkę skazany i mam nadzieję, że będzie ambitnie walczył o swoje. Czytałem pełne obaw wypowiedzi polskich trenerów, ale ja sądzę, że to dobry ruch Janczyka. Nawet treningi w CSKA więcej mu dadzą niż gra w odciętej od Europy Legii.
A swoja klasę Dawid będzie mógł udowodnić strzelając dzisiaj gola Argentynie, która nie ma co ukrywać jest faworytem tego meczu jak i całych mistrzostw. Podobno nasi ćwiczą karne, więc chyba nastawiają się na grę obronną, tak jak w spotkaniu z Brazylią, a to znaczy, że Janczyk zagra sam z przodu. Trochę martwi to, że Polacy w ogóle w tym turnieju grają defensywnie. Kiedyś Norwegia tak grała, i Grecy na mistrzostwach Europy. Te drużyny wygrywały mecze doskonałą obroną i wykorzystywaniem 1 czy 2 sytuacji z 3 czy 4 jakie stworzyły w meczu. My też tak wygraliśmy z Brazylią. Problem w tym, że nasza obrona może zagrać tak jak z Brazylią lub tak jak ze Stanami.No, ale liczę na to, że będzie dobrze. Nareszcie pora taka, że można obejrzeć w miarę bezboleśnie.

Previous article
3 sprawy z ostatnich kilku dni
Next article
Porażka z Argentyną. Wracamy do domu
About the author