Tanie rowery

A gdyby tak to wszystko podsumować

A gdyby tak to wszystko podsumować

Ech… strasznie ostatnio jestem zajęty a i choroba mnie dopadła i przez to nie mogłem komentować na żywo wydarzeń w naszym futbolowym świecie. A sporo się tego nazbierało od przyznania nam prawa do organizacji Euro. No dobra, to w punktach, choć może nie po kolei:

Southampton awansowało do baraży. Tylko i aż. Tylko, bo moim zdaniem gdyby nie nieudacznictwo Burleya , polegające na skreśleniu ze składu najlepszego strzelca, Święci już świętowaliby awans. Niestety jednak, z przyczyn nieznanych Rasiak trafił na ławkę rezerwowych i już z niej nie zszaedł. Trudno raczej stawiać na to, że ta sytuacja zmieni się w kolejnych spotkaniach. Burley tak jak kiedyś stawiał na Rasiaka w ciemno tak teraz w ciemno na niego nie stawia. Ja śmiem twierdzić, że o ile Rasiak był zwyczajnie zbyt słaby na Tottenham o tyle na tle drugoligowych angielskich rolników jest zawodnikiem ocierającym się o geniusz. Przyszłość Rasiaka przy tym trenerze, obojętnie w pierwszej czy drugiej lidze tez widze w ciemnych barwach. Oczywiście sezon się jeszcze nie skończył i całkiem możliwe, że wbrew logice Święci wraz z “nic-nie-kumającym” trenerem wtoczą się jednak do Premiership

Leo pracuje dla Feyenoordu. Co prawda tylko kilkanaście dni, ale zawsze. Przyznam, że mam mieszane odczucia wobec tego faktu. Nawet jeśli to nie jest coś co przeszkadza Beenhakkerowi w pracy z kadrą to jest to dla mnie lekko “niesmaczne”. Oczywiście Leo jest teraz na fali, Polska wygrywa to i nikt głośno nie będzie protestował. Ciekawe jakie by były reakcje, gdyby Janas na miesiąc przed ważnymi meczami towarzyskimi objął na 10 dni Amikę Wronki? Na Holendra czeka piekło, jeśli w najbliższych czerwcowych meczach stracimy punkty. Nie wiem, czy ten ruch był przemyślany.

Fabiański w Arsenalu. Nasi bramkarze stają się powoli najlepszym polskim towarem eksportowym. Nawet jeśli Fabian nie będzie od razu grał to Polska szkoła bramkarska jest staje się już faktem. Może po prostu warto szkolić piłkarzy po pozycjach na boisku. Otwórzmy więc polskie szkoły lewych skrzydłowych, prawych skrzydłowych, rozgrywających, napastników itp. Być może za kilka lat nasi piłkarze będą grali (lub choćby siedzieli na ławkach) na wszystkich pozycjach w najlepszych klubach Europy, jak dzisiaj nasi bramkarze.

Previous article
Zabłyśniesz jak złoto, wschodnia Europo
Next article
W Anglii słabo, we Włoszech lepiej, w Polsce nuda
About the author